Skip to content Skip to footer

HRejterzy dla Agatki

HRejterzy dla Agatki

Córkę naszego kolegi z CodeTwo, Marcina, dotknęła straszliwa tragedia. Mimo że Jej przygoda na tym świecie dopiero się rozpoczęła, los kazał Jej zmagać się z ogromnym bólem i licznymi operacjami. Tej małej wojowniczce przyszło zmierzyć się z nowotworem złośliwym: neuroblastomą.

Dotychczas, m.in. dzięki Waszej pomocy, udało się zebrać 5,122,883 zł na leczenie Agatki. Nie jesteśmy w stanie wyrazić wdzięczności za Waszą dobroć! Niestety, walka wciąż trwa, ponieważ pojawiły się przerzuty i potrzebne są dodatkowe środki na kontynuację leczenia.

Wierzymy, że dzięki Wam radosna i waleczna Agatka ma szansę na długie i zdrowe życie, a Jej rodzice siłę, by walczyć i wspierać Ją na każdym kroku.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/waleczna-agata

Poprzednie zbiórki i przebieg leczenia​

Agatce w wieku zaledwie 2 lat przyszło nagle zmierzyć się z nowotworem złośliwym nadnerczy. Na walkę z neuroblastomą trzeba było pilnie zebrać ogromną kwotę. To była walka o życie.

Akcja rozpoczęła się w kwietniu 2022. W krótkim filmie prosiliśmy Was o wsparcie:

W zaledwie kilka dni wpłaciliście ponad 2,3 miliona złotych. Ponad dwie bańki! Byliśmy w szoku, widząc jak wielu ludzi okazało dobre serce i wsparło nas w walce o życie dziecka. Dzięki temu, Agatka mogła trafić do Barcelony, do najlepszego szpitala w tej części świata, specjalizującego się w walce z neuroblastomą. To dzięki Wam udało się osiągnąć coś, co jeszcze niedawno było tylko w sferze marzeń. Już w maju mogła odbyć się operacja wycięcia guza, bez której prawdopodobnie Agatki nie byłoby już z nami.

Wsparcie finansowe to nie jedyna forma pomocy, za którą chcielibyśmy Wam podziękować. Każdy Wasz komentarz ze słowami otuchy i wsparciem duchowym zasługuje na wyrazy wdzięczności. Rodzice Agatki dostali setki wiadomości z kontaktami do specjalistów, radami i pomysłami, co jeszcze można zrobić.

Niedługo po operacji, Agatka wyszła ze szpitala z dobrymi rokowaniami, uśmiechnięta i szczęśliwa. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego leczenia, Agatka mogła dalej prowadzić walkę.

Niestety, w listopadzie okazało się, że Agatka znów musi zmierzyć się z chorobą. Wznowa nowotworu z przerzutami sprawiła, że konieczne okazały się dwie kolejne operacje.

W grudniu nastąpił przełom. Podczas badań okazało się, że masa nowotworowa przestała wykazywać jakąkolwiek aktywność. Dzięki temu lekarze podjęli decyzję o anulowaniu zaplanowanej radio- i immunoterapii na rzecz częstej obserwacji. Agatka znów mogła być radosnym dzieckiem, cieszyła się dzieciństwem jak każde inne dziecko.

Agatka na placu zabaw

Tym bardziej bolesne i szokujące było to, co rodzice usłyszeli później.

W kwietniu 2023 Agatkę czekało ostatnie badanie kontrolne przed planowanym powrotem do domu. Mimo że nic na to nie wskazywało, choroba wróciła w rozsianej postaci. Pojawiły się przerzuty w kościach czaszki, kręgosłupa i nóg.

Walczymy dalej!

Obecnie Agatka dostaje lek, który jest w końcowej fazie badań klinicznych. Ostatnie lata pokazały, że jest niezwykle skuteczny w walce z przerzutami do kości. Daje on olbrzymie szanse na pozbycie się nowotworu na zawsze. Po raz kolejny musimy prosić Was o wsparcie. Mimo że zebraliśmy już ogromną kwotę, wciąż brakuje ponad miliona złotych na zakończenie leczenia.

Wasze wsparcie to dowód na to, że dobro ma ogromną siłę, że warto walczyć. Razem możemy wszystko.

Wciąż trwa zbiórka środków na dalsze leczenie poprzez portal Fundacji Siepomaga, a także licytacje dla Agatki w utworzonej na ten cel grupie na Facebooku.

My będziemy robić wszystko, żeby Agatka wygrała tę walkę. Jednak to dzięki Wam mamy szansę osiągnąć nieosiągalne!